Dzisiaj przedstawię ciekawą drogę pewnego przedsiębiorcy, który rozwinął swój biznes na skalę krajową w zaledwie trzy lata. Cała akcja dzieje się w Lubsku. Jest to małe miasto, mniej więcej po środku drogi pomiędzy Gubinkiem (przejściem granicznym), a Żarami. Historia przedsiębiorcy nie zaczyna się od zera. Biznes został przejęty po ojcu. Był to zakład produkcyjny, specjalizujący się w produkowaniu ogrodzeń oraz bram kutych. Przedsiębiorstwo miało też i inne specjalności, jednak prace w zakresie nich były na tyle rzadko wykonywane, że nie będę nawet o tym wspominał, bynajmniej w tej części artykułu.

Tak jak wspominałem wszystko zaczęło się około roku 2012, kiedy to młody przedsiębiorca przejął firmę po swoim ojcu. Biznes funkcjonował dobrze i stabilnie. Nie prowadził żadnych czynności mogących pozwolić na rozwój. Nowy właściciel jednak zmienił zupełnie koncepcję działania firmy, zaczął mocno stawiać na rozwój. Jak tego dokonał.

 

Promocja firmy w internecie i lokalnie

W rozwoju najbardziej pomocna jest reklama. Porządna identyfikacja wizualna pomaga kreować wizerunek w sieci. Firma Oskar bo właśnie o niej mowa, zaczęła mocno inwestować w reklamę w sieci internetowej, jak i w środowisku rzeczywistym. Nie mowa jednak o roznoszeniu ulotek o zasięgu lokalnym, a na obszarze kilku województw. Zakres ten był imponujący. Jak tego dokonać nie wchodzą w gigantyczne koszty? Pomocna okazała się promocja serwisu internetowego w wyszukiwarkach takich jak Google. Zlecenia były przyjmowane z terenu całej Polski, zespół jadąc na realizację zamówienia, brał ze sobą materiał poligraficzny i go roznosi w danej miejscowości. W skrócie internet otwierał drzwi, a zespół pracowników utrwalał wizerunek firmy. Jest to jeden z pomysłów, który obrazuje jak bardzo ergonomiczna może być praca firmy.

 

Malarnia proszkowa – rozszerzenie biznesu

Nie jest to jedyny pomysły popychający firmę do sukcesu. Kolejny warty uwagi to wdrożenie procesu uniezależniania się. Firma Oskar na swoim terenie otworzyła malarnie proszkową wyposażono w dwa duże piece (http://www.prosmetal.pl). Jeden z nich jest największy w województwie. Dzięki tej rozbudowie może samodzielnie malować, zabezpieczać swoje produkty, a dodatkowo świadczyć usługi innym firmom, zarabiając na tym. Trzeba przyznać, że lakiernia proszkowa jest świetnym pomysłem dla rozszerzenia działalności związanej z produkcją ogrodzeń oraz bram. Jako że malarnia proszkowa jest osobnym tworem, tu przebiega promocja w identyczny sposób ja w przypadku ogrodzeń.

Firma idzie moimi ulubionymi nurtami prowadzenia działalności czyli reklamujemy się i uniezależniamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here