Web Design Content Creative Website Responsive Concept

W mojej pracy wiedziałem już wiele. Naprawdę wiele. Zajmuję się tworzeniem stron internetowych od przeszło 10 lat. Przeżyłem wiele transformacji, zmian języków, powstawanie nowych technologii, zmiany standardów projektowych. W świecie internetu, przez te ostatnie 10 lat, naprawdę wiele się wydarzyło. Pisaliśmy z zespołem wiele rozszerzeń dla istniejących stron internetowych, mniej lub bardziej znanych. W dzisiejszym artykule chciałbym podzielić się doświadczeniami związanymi z tym co działo się po wdrożeniu niektórych rozszerzeń. Nie do wszystkich statystyk mam dostęp, więc wybrałem magiczną piątkę, rozszerzeń, które zdecydowanie zwiększyły zarobek firm, w internecie.

 

Konfigurator produktu

Wprowadzaliśmy kilka konfiguratorów produktów. Chodzi mi o te bardzie złożone, nie ostatnio popularne nakładanie tekstu na kubek czy koszulkę. Najwięcej oprogramowania napisaliśmy dla producentów oraz przedstawicieli handlowych okien. Konfiguratory, w tej gałęzi gospodarki są świetnym przykładem, ponieważ chodzi tu o oprogramowanie bardziej skomplikowane, które faktycznie jest wstanie zastąpić nam pracownika, co najmniej jednego. Tak było również po wdrożeniu naszych aplikacji. Konfiguratory przeprowadzały użytkowników przez kilkanaście kroków, zbierając przy tym informacje dotyczące, wymiarów, kolorów, dodatków. Następnie klient mógł zamówić złożoną konfigurację, a nawet ją opłacić. W placówce firmowej, skonfigurowanie okna zajęłoby co najmniej 20 minut. Aplikacja wykonuje dowolną ilość konfiguracji, w tym samym czasie. W przypadku klientów, dla których miałem przyjemność pracować wzrosła sprzedaż przez sieć o kilkaset procent. Użytkownicy nawet zaczęli linkować do naszych produktów, traktując nasz mechanizm jako ciekawostkę. Więcej o konfiguratorze dowiesz się pod tym adresem.

 

Sklep internetowy

Tutaj chyba nawet nie muszę się głębiej rozpisywać. Dołączenie sklepu internetowego do strony WWW, musi przerobić odwiedziny użytkowników, w czysty zysk. Oczywiście mam na myśli wypromowane serwisy, gdzie wieść o nowo powstałym sklepie rozchodziła się niczym ciepłe bułeczki. Wdrażaliśmy około 6 sklepów internetowych dla egzystujących już serwisów z wyrobioną renomą w sieci. W wszystkich przypadkach wzrost zarobków, w sieci zwiększyło się od 400%-600%, jeden przypadek zanotował wzrost o 1100%. Jeżeli w swojej ofercie posiadasz regularnie występujące produkty, aż się prosi by sprzedać je, w sieci. Jeżeli szukasz idealnego rozwiązania dla siebie odwiedź ten serwis internetowy.

 

System rezerwacji

Projektowaliśmy również system rezerwacji dla salonu mody ślubnej. Efekty wdrożenia były co najmniej zaskakujące. Liczyliśmy bardziej na uporządkowanie spraw firmy oraz spotkań odbywających się w poszczególnych oddziałach. Okazało się również, że system rezerwacji spotkań przełożył się na wzrost umówionych wizyt w salonach. Być może klientów zachęcała do skorzystania z systemu zwykła ciekawość, która przeradzała się, w umówioną wizytę. Jest to dla mnie zagadka do dzisiaj.

 

Katalog produktów

Mieliśmy klienta, posiadającego prosty serwis firmowy. Na jednej z podstron znajdował się opis oferty oraz galeria produktów. Każdy produkt posiadał jedynie zdjęcie. Naszym zadaniem było wszystko uporządkować, rozszerzyć o kolejne zdjęcia, opisy oraz parametry produktu. Tak powstał katalog produktów. Katalog ten bezpośrednio nie przełożył się na zwiększenie zysków ze strony internetowej. Zwiększył jednak ilość podstron z kilku do kilkuset pozycji. Jako, że każda miała unikalnych tekst, serwis poszybował do góry w wynikach wyszukiwania, a to przełożyło się na zarobek firmy. Więcej informacji o katalogach produktów znajdziesz tu.

 

Oferty online

Jest to ostatnia aplikacja omawiana przeze mnie. Nie znaczy to, że jest mniej ważna. Jest inna i nie przynosi nam klientów na tacy. Aplikacja wystawiania ofert online, pozwala pokazać się nam w sieci od najlepszej strony, a to przekłada się na zdobycie klienta. Co potrafi aplikacja. Aplikacja do wystawiania ofert pozwala na sporządzenie atrakcyjnej graficznie oferty o ustalonym schemacie. Obsługując program mamy za zadanie wypełnić dane dotyczące wyceny oraz wstawić adres e-mail zainteresowanego użytkownika sieci. Zapisujemy i jednym przyciskiem wysyłamy ofertę w pliku pdf na maila potencjalnego klienta. Program pozwala na błyskawiczne generowanie ofert i tak samo szybkie ich wysyłanie. Sam korzystam z tego typu oprogramowania i wystawienie oferty zajmuje mi dosłownie parę sekund.

Listę na pewno można rozszerzyć o kolejne niezwykłe aplikacje, które pomagają generować zysk, w sieci internetowej. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej materii, wypiszcie jej w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here