Jeszcze nie ochłonąłem po pierwszych dwóch sezonach mistrzowskiego serialu Stranger Things, a już dowiaduję się, że będzie sezon 3. Czym jest Stranger Things i czemu zdobył taką popularność, już wyjaśniam. Serial nie miał się wyróżniać spośród innych produkcji Netflix. Nie był promowany tak jak wiodące tytuły „Hause of Cards” czy „Daredevila”. Został wypuszczony, w ciszy bez żadnego szumu. Po tygodniu od premiery tytuł był już omawiany na większości portalach kulturalnych. Wielu uznaje serial za dzieło, inni nie widzą, w nim nic nadzwyczajnego. Pozytywną rekomendację na swoich profilach wystawiły takie osobistości jak Stephen King czy Guillermo del Toro.

Akcja filmu toczy się w latach 80, w małym amerykańskim miasteczku o górskim klimacie. Opowieść zaczyna się od zniknięcia 12-letniego chłopca o imieniu Will. Tak naprawdę jest to główny wątek, wokół którego są prowadzone poboczne, równie ciekawe i przepełnione symboliką nawiązującą do ówczesnych czasów. Film można podzielić i na równoległe wątki oraz na równolegle opowiadane światy trzech grup wiekowych: dorosłych, młodzieży i dzieci. Może i ten właśnie aspekt wpłynął na popularność serialu. Każda grupa wiekowa odbiorców jest w stanie z nim się zidentyfikować. Sieć powiązań prowadzi do wspólnych punktów, dzięki czemu całość opowiadania jest niezwykle spójna.

Film oprócz mocnego nawiązania do lat 80, posiada to coś, co zmusza Cię do obejrzenia kolejnego odcinka. Jest to ta tajemnicza, magiczna część filmu, którą reprezentuje postać Jedenastka. Film świetnie balansuje pomiędzy typowym opowiadaniem fantasy, a groteską rodem z komiksów.

Wracam już do tematu trzeciego sezonu tego już kultowego filmu. Produkcja trzeciego sezonu jest już oficjalnie potwierdzona. Informacji jest nie wiele, ale zawsze coś. Wiemy że będą kontynuowane romantyczne wątki z poprzednich serii. Steve Harrington będzie miał większą i ważniejszą rolę. Kolejny sezon nie będzie orbitował wokół Willla, co akurat mnie to bardzo cieczy.

Ciekawą informacją jest również fakt że kolejny sezon Stranger Things, będzie inspirowany filmem Powrót do Przyszłości. W mieście pojawią się również nowi bohaterzy, ale więcej na ten temat niestety nic nie wiadomo. Twórcy serialu zapewniają, że czeka nas sporo niespodzianek. Szacowana data premiera to połowa 2019 roku. Przyjdzie nam niestety jeszcze trochę poczekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here