Temat wakacji to bardzo przyjemny temat. Więc skoro mamy dziś niedzielę, dzień odpoczynku nawet już dla pracowników sieci marketów, opiszę mój pobyt wakacyjny, w miejscowości Sarbinowo.

Miejscowość wybraliśmy z Żoną już 5 miesięcy temu. Urzekły nas opisy miejscowości relacje z wyjazdów innych turystów. Oczywiście zawsze przed wyjazdem, jeżeli to możliwe wybieramy się na spacery wirtualne w Google Maps. Nocleg znaleźliśmy tradycyjnie na forum turystycznym, gdzie możemy zapoznać się z opiniami ludzi, którzy faktycznie korzystali z usług danego obiektu. Tak wybór padł na pensjonat o nazwie Hortensja.

Gdy przybyliśmy na miejsce od razu zameldowaliśmy się, w pensjonacie. Zostaliśmy przywitani bardzo miło przez właścicieli obiektu. Rozpakowaliśmy się, w schludnym, estetycznym pokoju dwuosobowym i ruszyliśmy prosto na plażę do której od obiektu jest jedynie 200 metrów. Jest to odpowiednia odległość by nie nachodzić się i po drodze zakupić prowiant na dłuższe posiedzenie.

Jak pisali inni użytkownicy różnych for internetowych, plaże w Sarbinowie nie są tak zatłoczone jak w bardziej znanych miejscowościach. Daje to możliwość znalezienia swojego miejsca na strzeżonych plażach, znajdziesz też takie gdzie będziesz zupełnie samotny. Tylko Ty morze i wydmy. To co wyróżnia plażę Sarbinowa od innych miejscowości to promenada ułożona wzdłuż wybrzeża. Jest to naprawdę ogromny ukłon dla ludzi starszych oraz matek z małymi dziećmi, zwłaszcza z tymi w wózkach. Pod wieczór wróciliśmy do Hortensji. Zmęczeni podróżą, wrażeniami nie mieliśmy ochoty na wieczorne balowanie.

Pozostanie w ośrodku nie było złym pomysłem. Państwo Drozdowscy zadbali i o takie momenty. Pensjonat wokół domu posiada przepiękny ogród z wieloma gatunkami kwiatów. Przebywanie w nim daje niezwykle pozytywną energię dla duszy. To tak pokrótce z pierwszego dnia. Artykuł w sumie miał być o atrakcjach w Sarbinowie.

Przyjeżdżając do Sarbinowa przypadkowo trafiliśmy na dość ważne wydarzenie. Podczas naszego pobytu odbywał się, w miejscowości festiwal organistyczny, w kościele p.w Wniebowzięcia Maryi Panny. Jest to piękny stary kościół, który posiada monumentalne organy. Instrument robi wrażenie. Warto zaplanować swój wyjazd tak aby pokrył się data festiwalu.

Miłośnicy mogą w Sarbinowie odwiedzić najstarsze dęby, w Polsce. Drzewa są olbrzymie i skrywają wiele tajemnic historycznych. Naprawdę robią ogromne wrażenie. Jeżeli masz możliwość skorzystania z roweru, to gorąco Cię do tego namawiam. Do miejsca starych drzew prowadzą przepiękne szlaki rowerowe.

To na razie tyle z naszego pobytu w tej cudownej miejscowości. Gdy tylko przejdziemy przez kolejne szlaki, postaram się jak najszybciej o tym Wam opisać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here